Čtyři typy manipulační techniky, které využijí skladníci

Práce skladníka se dávno neřadí k těm nejtěžším zaměstnáním vůbec. I když si mnozí lidé myslí, že skladníci to mají opravdu těžké, není to tak. Do skladů se totiž dostala manipulační technika, která je v současné době využívána opravdu dnes a denně. Díky manipulační technice je práce skladníka daleko snazší a jednodušší, práce v podniku díky manipulační technice rychleji odsýpá, z čeho mají radost zejména majitelé společností, kteří jsou rádi, že do manipulační techniky investovali. Pokud jste také majitelem takové společnosti a chcete svůj sklad vybavit manipulační technikou, možná nevíte, do jaké konkrétní manipulační techniky investovat. Proto přinášíme tipy na čtyři typy manipulační techniky, s nimiž skladníci pracují ve skladech opravdu nejvíce a nejraději.

Vysokozdvižné vozíky

Vysokozdvižné vozíky jsou poměrně oblíbeným strojem, který se využívá hlavně ve velkých skladech. Dosáhne totiž do míst, kam běžné nízkozdvižné paletové vozíky nedosáhnou. Jsou to trochu větší stroje než klasické nízkozdvižné vozíky, nejsou však hůře ovladatelné - naopak se ovládají stále dobře, a to je jejich velké plus. Tento typ vozíků jde mimochodem zakoupit i v elektrickém provedení, což volí zejména dynamické, rychle se rozvíjející společnosti.

Nízkozdvižné vozíky

Nesmíme zapomenout ani na nízkozdvižné vozíky, které jsou součástí jak malých, tak velkých skladů. Skladníci s nimi velmi rádi pracují, jejich ovládání není těžké a manipulování se zbožím je díky nim opravdu velmi lehké. I tyto vozíky je možné zakoupit v elektrickém provedení, kde je jen trochu odlišnější ovládání vozíku.

Nízkozdvižné vozíky s váhou

Pokud budete investovat do nízkozdvižných vozíků s váhou, skladníci budou mít méně práce. Při přemísťování věcí dojde totiž automaticky i k jejich zvážení, práce tedy bude opravdu rychleji odsýpat.

Paletové nůžkové vozíky

Do čtvrtíce musíme zmínit i paletové nůžkové vozíky, které jsou taktéž velmi oblíbené.