Jaká zvedací technika je vhodná do menších skladů?

paletovy-vozikPořídit nebo nepořídit manipulační techniku? To je dotaz, na který chce odpověď nespočet majitelů firem. V současné době jsou sklady nedílnou součástí firem, mnohé sklady jsou v pronájmu, jiné náleží firmě. V každém případě jsou v nich zaměstnáni lidé, kteří vykonávají pro mnohé tu nejvíce náročnou práci. Pozice skladníka se od pradávna bere jako nejvíce fyzicky náročné povolání, ovšem už dávno tato domněnka není pravdivá. Majitelé firem totiž mohou investovat do manipulační techniky, tudíž mohou zaměstnancům jejich práci dosti ulehčit.

Pokud se investuje do manipulační techniky, investuje se pomocníka, který nejen, že ulehčí práci ve skladu, ale také zrychlí chod skladu, což ocení zejména lídři firem, kteří budou mít rychlejší a větší obraty. Není tedy důvod, proč do manipulační techniky neinvestovat.

Otázkou však je, jaká manipulační technika je vhodná do menších skladů. Nemusí se investovat do takových strojů, které zaplňují velké sklady.

• Nízkozdvižné vozíky

Nízkozdvižné paletové vozíky jsou nedílnou součástí malých skladů. Jedná se o ideální manipulační techniku, která zastane velký kus práce a která s prací dosti pomůže. Nízkozdvižné vozíky je možné koupit i s váhou, tudíž budete mít opět o práci méně.

• Nízkozdvižné elektrické vozíky

Stejně jako lze vysokozdvižné vozíky koupit v elektrické podobě (vysokozdvižné vozíky se však většinou kupují do velkých či větších skladů), je možné i nízkozdvižné paletové vozíky koupit v elektrické podobě.

Elektrické nízkozdvižné vozíky jsou inovativní, práce s nimi odbývá trochu rychleji a zastanou o něco více práce. Ovládání je zcela jednoduché, není to žádná věda.

• Paletové nůžkové vozíky

Součástí menších skladů mohou být také nůžkové paletové vozíky, které jsou ideální pro manipulaci s paletami, poradí si však i s jiným převáženým zbožím i materiálem.