Poradíme, jaká manipulační technika ulehčí práci

vozikKdysi dávno vznikla domněnka, že práce skladníka je nejnáročnější práce, která na světě existuje. Skladníci se zkrátka museli tahat s mnohdy velice, velice těžkými paletami a balíky, které mnohdy byly nad jejich síly. Naštěstí nyní se ukázalo, že manipulace se zbožím nemusí být dřina, jakou byla kdysi. Dnes je možné investovat do manipulační techniky, která práci značně ulehčuje.

Každý sklad by měl být vybaven manipulační technikou. Pokud sklad vybaven nebude, zaměstnanci budou mít práci navíc, která bude poměrně těžká a náročná. Manipulační technika práci usnadňuje, tudíž je práce rychlejší a snazší.

Samozřejmě ne každý sklad pojme všechny typy manipulační techniky. Podívejme se na typy manipulační techniky, které zvedání a manipulaci usnadňují nejvíce.

Nízkozdvižné paletové vozíky

K nejvěrnějším pomocníkům patří nízkozdvižné paletové vozíky, na které je vždy spolehnutí. Zastanou práci za dva, navíc se snadno ovládají a nejsou tak velkou investicí jako jejich elektrická podoba. Do větších skladů se však kupují zejména vysokozdvižné paletové vozíky, které dosáhnou výše.

 

Zvedací stoly

Ne vždy je nutné manipulovat s paletami nebo s podobně velkou zátěží. Někdy stačí přemístit balíky nebo případně krabice. K tomu slouží zvedací stoly, které jsou velice praktickým společníkem, kterého zaměstnanci ocení v každém skladu.

Vozíky s váhou

Jestliže se ve skladu nenachází paletové váhy, musí se investovat do nízkozdvižných vozíků s váhou, které dokážou celý náklad na vozících zvážit s maximální přesností. Jedná se o skvělé pomocníky, kteří také značně usnadní práci ve skladu.

Vysokozdvižné vozíky

K často nakupované manipulační technice patří i vysokozdvižné vozíky, které jsme již výše zmiňovali. Jedná se o pomocníky zejména do větších skladů, kde je třeba palety dostat do vyšších regálů.