Stretch, streč nebo průtažná fólie

 baleni bílá               cervena_stretch                rajastretch-black-blown-stretch-film-rolls-starter-kit_PDT05586

 

 

Stretch, streč nebo průtažná fólie


Mnoho názvů, jeden význam. Anglické stretch znamená roztáhnout, táhnout, natáhnout.

Ať je řeč o zboží, různých materiálech, výrobcích ve skladě nebo naskládaných paletách, všechny sužují stejné problémy. Mohou se snadno zaprášit, zmoknout, odfouknout, rozsypat, odpadnout nebo ztratit. S průtažnými fóliemi máte po problémech pomocí pár tahů.


Vámi balené věci, či palety mohou mít různé tvary a velikosti. Stretch fólie Conedesign® zvládnou zabalit vše rychle a snadno. Ať už odmotáváte pomocí rukou, odmotávače nebo stroje, čím více táhnete, tím lépe bude držet váš náklad. Fólie se netrhá, drží jako přilepená na zboží i na sobě samé, bez lepících pásek a dalšího odpadního materiálu.

S Conedesign® stretch fóliemi zabalíte opravdu všechno!


Stretch fólie ruční i strojní jsou plně recyklovatelné.

 • Existují tři druhy stretch fólií
  ruční - odvíjí se pomocí odvíječe (odmotávače) vždy ručně
  strojní - odvíjí se ze strojů, které dokážou plně využít průtažnosti fólie
  jumbo role - mega role s fólií, ze kterých se následně navíjí role menší

 

 • Tloušťka fólie se udává v mikrometrech (mikronech - symbol µm) 1 µm = 1×10−6 m.
 • Název průtažná fólie je úzce spojen s její charakteristickou vlastností a to je průtažnost. Udává se v % a v praxi to znamená toto : 100 % průtažnost = původní délka fólie se zdvojnásobí nebo 150 % se délka dvaapůlkrát zvětší.

Strečové fólie Conedesign® jsou nabízeny ve více barvách.

 • Průhledné jsou nejprodávanější a nejpoužívanější. Jsou ideální pro ochranu před přírodními vlivy a je možnost nahlédnout na to, co je zabaleno.
 • Barevné neprůhledné fólie se stávají stále více populárními a praktickými. Jednak znemožní lidem vidět obsah a zamezí tak případným krádežím, ale také ochrání před přírodními vlivy. Slouží k rychlejší orientaci ve skladu. Každý druh nákladu může mít svou specifickou barvu. Pomocníkem Vám může být průtažná fólie bílá, černá, červená a modrá. Mnoho firem si vybírá barvu fólie, podle barvy loga firmy.

 

Pojďte s dobou a buďte in.