Úklidové mopy - jak vybrat mop na podlahu?

Jak vybrat mop na podlahu?


Úklid a údržba interiéru se staly neodmyslitelnou součástí našich životů. Bez úklidu to prostě nejde! Čistota našich podlah je naši vizitkou. Zkuste to s námi a my Vám poradíme, jak zazářit.


Proč to nezkusit jinak?
Mopy 21. století nahrazují klasický smeták s mokrým hadrem, avšak bez nekonečného ohýbání zad a máčení rukou ve špinavé vodě. Díky speciálním vláknům a prošití lépe odstraňují nečistoty z podlah, práce se tak stává efektivnější a rychlejší.
Český i zahraniční trh nabízí spoustu možností a variant mopů. Který mop se hodí na jakou podlahu? Každá proměnná může ovlivnit Váš výběr. Conedesign® jednoduše odpoví na Vaše časté dotazy.


Zásada číslo 1 - vždy před úklidem mokrou metodou pořádně suchou metodou odstraníme volně ležící nečistoty.
Zásada číslo 2 - vždy použijeme čistící prostředky i mopy doporučené výrobcem či prodejcem Vaši podlahy, aby nedošlo k poškození povrchu fleky či rýhami apod..


Mopy lze využít na mokré vytírání, ale zároveň na suché zametání podlah.

  • Mopování (zametání) mopem na sucho se stalo velmi oblíbenou metodou suchého uklízení podlah. Na rozdíl od běžného zametání smetákem se prach nevíří a nedělá hluk, jako u vysávání. Je možno je takto využívat v jakoukoli denní dobu a to bez obtěžování osob v těsné blízkosti nebo sousedů. Zároveň je vhodné všude tam, kde je manipulace s vysavačem obtížná a kde jsou zapotřebí elektrické prodlužovací kabely. Hodí se proto skvěle do nemocničních a gastronomických zařízení, obchodních domů, šaten, tělocvičen, dlouhých chodeb apod... Zkuste naše zametací mopy Conedesign.
  • U mopování (vytírání) mopem na mokro si můžeme vybrat ze dvou druhů - plochý mop nebo třásňový mop.


1) Mop na podlahy třásňový je určen zejména pro mokrý úklid. Stává se profesionálem hlavně v prostorech s mnoha překážkami, jako jsou například nohy nábytku. Velké prostory mu nedělají problém a to především našemu 500 g zástupci třásňových mopů na podlahy. Použití je vhodné na podlahy, jako jsou například dlažba, pvc, linoleum, marmoleum, vinylová podlaha a další, které snesou větší množství vody. Všechny třásňové mopy mají jeden neutrální typ držáku na mop.

2) Mop na podlahy plochý je určen k úklidu podlah za sucha i za mokra. Dělíme je podle materiálu:
a) Mop na podlahu plochý bavlněný, který se hodí k úklidu podlah jako jsou například dlažba, pvc, linoleum, marmoleum, vinylová podlaha a jiné, které snesou větší množství vody. Je skvělý na odstraňování nečistot ze spár mezi které se lehce dostane díky svému smyčkovému prošití. Jednoduše zvládá velké prostory s velkým množstvím větších nečistot, jako jsou bláto, písek apod.. Bavlněné ploché mopy jsou vhodné do barů, klubů, dlouhých chodeb, tělocvičen,...
b) Mop na podlahu plochý mikrovláknový, je mop universální. Expertem se stává při suchém mopování (zametání). Nabíjí se statickou elektřinou a váže na sebe prach, srst a jiné drobné nečistoty, které se poté nevíří. Mop z mikrovlákna je vhodný i na vlhké stírání. Podlahy, jako jsou dřevěné, korkové a plovoucí podlahy, které nesnesou velké množství vody. Je dobře savý, takže když podlahu náhle namočíte, rychle a spolehlivě ji opět usušíte. Dále se používá na mopování mokré. Je skvělý na podlahy náchylné na škrábance např. na podlahy kamenné, mramorové či žulové.